29 Eylül 1981 doğumlu, 15 Eylül 1997 SSK girişliyim. 2008 Ağustos’tan bu yana emeklilik işlemlerinin vakıf üzerinden yürüdüğü özel bir …

29 Eylül 1981 doğumlu, 15 Eylül 1997 SSK girişliyim. 2008 Ağustos’tan bu yana emeklilik işlemlerinin vakıf üzerinden yürüdüğü özel bir bankada çalışmaktayım. e-devlette bankadaki hizmetimiz görünmüyor. Bankada toplam 4200 gün civarı hizmetim var. SSK kapsamında (SGK dökümünde görünen) ise 1400 gün civarında. Çalıştığım bankadan istifa ederek ayrılacağım. Kıdem tazminatı alma konusunda bir sorun yaşar mıyım? SGK’da hizmet birleştirmesi mi yapmalıyım? Güray Karhan

1475 sayılı (eski) İş Kanunu’nun 14. maddesine göre, emeklilik için gereken yaş dışındaki (sigortalılık süresi ve prim ödeme gün sayısı) ...
(yazının devamı için aşağıya tıklayın)


Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/sezgin-ozcan/banka-calisani-kidem-tazminati-alarak-isten-ayrilabilir-mi-2-6275750/
Sözcü » Sezgin Özcan "Banka çalışanı kıdem tazminatı alarak işten ayrılabilir mi?" Köşe Yazısı

Sözcü - Sezgin Özcan Son Köşe Yazıları