Babamla amcamın birlikte ortak oldukları bir limited şirketleri vardı ve inşaat-taahhüt işleri ile uğraşıyorlardı. Amcam vefat edince, babam şirketin tek …

Babamla amcamın birlikte ortak oldukları bir limited şirketleri vardı ve inşaat-taahhüt işleri ile uğraşıyorlardı. Amcam vefat edince, babam şirketin tek ortağı haline geldi. Geçen yıl babam da vefat etti. Ben devlet memuru olduğum için babamın işine devam etmedim ve şirketin işleri babamın vefatı ile sona ermiş oldu.
Yani işe devam eden kimse olmadı. Miras işlemleri sırasında araştırma yaparken bu şirketin SGK’ya yüklü bir tutarda para cezası olduğunu öğrendim. Bu cezayı benden tahsil edebilirler mi? Y. ÇAKICI
Anayasamızın 38. maddesine göre “Ceza sorumluluğu şahsidir.” Yani şahısların işledikleri idari veya


Kaynak: https://www.takvim.com.tr/yazarlar/aliserbetci/2019/08/13/olen-kisinin-borcu-mirasciya-kalir-mi
Takvim » Ali Şerbetçi "Ölen kişinin borcu mirasçıya kalır mı?" Köşe Yazısı

Takvim - Ali Şerbetçi Son Köşe Yazıları